IDEF 2021 Kapılarını Açtı - Türkiye Sağlık ve Önemli Bilgiler
Fuar Haberleri

IDEF 2021 Kapılarını Açtı

IDEF 2021 Dünyada düzenlenen diğer savunma sanayisi fuarları da baz alındığında üçüncü sırada yer aldığı bilinmektedir. IDEF, bu yıl 15’inci kez düzenlenmektedir.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda gerçekleşiyor.

Kovid-19 salgını nedeniyle güvenlik en ön planda tutulmaktadır. IDEF’te devlet erkanının, görevlilerin, katılımcıların ve ziyaretçilerin sağlığını riske atmamak için bir dizi tedbir uygulanıyor.

IDEF 2021 kapsamında fuar ziyaretine 31’i bakan olmak üzere çok sayıda üst düzey yetkililer katılması beklenmektedir.

53 ülkeden 536’sı yerli, 700’ü yabancı olmak üzere toplam 1236 firmanın IDEF fuar’ına katılması beklenmektedir. 38 bin metrekarelik alanda ürün ve hizmetlerini sergileyecek savunma sanayii bu alanda Türkiye’de gerçekleştirilen en büyük fuar olma özelliğini taşımaktadır. Bu nedenle Tüm dünya TÜYAP’ta açılacak bu fuara kenetlenmiş durumda.

Fuarda sergilenen ürünler arasında, zırhlı muharebe araçları, insansız kara ve hava araçları, roketler, güdümlü füzeler, piyade silahları, askeri simülatörler, patlayıcı madde imha ekipmanları gibi bir dizi ürün yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir