Home Concept Ertelendi ! - Türkiye Sağlık ve Önemli Bilgiler
Etkinlikler

Home Concept Ertelendi !

Home Concept Ertelendi ! Ortalama Puan: 3.9 üzerinden 5

Pandemi sebebiyle sekteye uğrayan ticaret, yeni normalde yavaş yavaş kendine yerini oluşturmaya çalışırken, fuar sektörü henüz olayın şokunu atabilmiş değil.

Referans Fuarcılık A.Ş tarafından yapılan açıklamada;

Pandemi sebebiyle 4. Uluslararası Home Concept Fuarının ileri bir tarihe ertelendiği yazıldı.

Açıklamanın devamı şu şekilde kaleme alındı;

10-13 Eylül 2020’de düzenlenecek olan 4. Uluslararası Home Concept fuarımızın Kasım 2019’da başlattığımız tanıtım çalışmalarından sonra sektörümüzün göstermiş olduğu yoğun ilgi ile tamamı rezerve edildi. 2020’nin ilk çeyreğinde olağanüstü online kayıt seviyelerine ulaştı. Covid-19’un önce Çin’de sonra da tüm dünyaya yayılması, Mart 2020 itibariyle ülkemizde de görülmesiyle bilhassa yurtdışı ziyaretçi online kayıtlarını ciddi anlamda etkilemeye başladı. Uzun süre ülkeler arası uçuşların – kısmen hala devam etmekte – özellikle denizaşırı uçuşların gerçekleşmemesi, önümüzdeki dönemin belirsizliğini devam ettirmekte.

Bu nedenle son haftalarda katılımcılarımızın, profesyonel ziyaretçilerimizin, paydaşlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarının büyük bir çoğunluğu, Uluslararası Yurt İçi Fuarlarına katılım konusunda endişeli olduklarını haklı olarak dile getirdi. Uluslararası ihtisas fuarımız için kapsamlı hazırlıklarımız devam etmekte ve fuarımızın korona virüs uyumlu olması için önlemler alınmakta; yoğun istişareler ile en hijyenik ortamın sağlanması için hazırlıklar yapılmasına rağmen, fuar katılımcılarımızın endişelerini ortadan kaldırmak maalesef yeterli olmadı. İnsan sağlığına herşeyden çok önem veren bir kuruluş olarak içerisinde bulunduğumuz mevcut durumu sektörümüzün de taleplerini yeniden değerlendirerek Home Concept Fuarımızı Eylül ayı yerine ileri bir tarihe erteleme kararı aldık. Katılımcılarımıza pandemi süresinde destek olması için tasarladığımız kampanya, geçerliliğini koruyacaktır. 2020 Eylül fuarı için katılım sağlayacak olan hiç bir firma mağdur edilmeyecektir.

Pandemi ile ilgili süreci yakınen takip edip, en doğru zamanda 4. Uluslararası Home Concept fuarımızın yeni tarihini belirleme kararı aldık. Yeni tarihimizi en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız.

İlginiz ve anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günlerde tekrar bir araya gelmeyi dileriz. Home Concept Fuarı olarak ülkemizin ve sektörümüzün her daim yanında olmaya devam edeceğiz.

Referans Fuarcılık A. Ş.

İstanbul fuar merkezinde gerçekleşecek olan fuarın, yabancı katılımcı ve ziyaretçilerde düşünülerek, sağlık önceliği kapsamında korona virüse karşı hazırlıkların devam ettiği yeni fuar tarihinin önümüzdeki günlerde duyurulacağı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir