Etkinlikler

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması Pandemi Sürecine Uygun Kutlanacak

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması Pandemi Sürecine Uygun Kutlanacak Ortalama Puan: 5 üzerinden 5

İBB, ulusal gayretin mukadderatını değiştiren 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, pandemi sürecine uygun biçimde kutlayacak. Fiziki mesafe kaidesiyle Kemerburgaz Şehir Ormanı, Maltepe, Kadıköy, Miniatürk ve Yanikapı lokasyonlarında aktiviteler düzenlenecek. Bağımsızlığımızın habercisi olan Büyük Taarruz‘un 98. sene dönümü için hazırlanmış bir tiyatro oyununun da sahneleneceği kutlamalarda İBB, teftişindeki toplu taşıma taşıtları halka bedava hizmet verecek.

İç işleri bakanlığı Türkiye genelinde İl Valiliklerine göndermiş olduğu genelgeyle beraber, “pandemi” sebebiyle Zafer Bayramı kutlamalarına kısıtlamalar getirildiğini duyurmuştu. Bir kısım halk tarafından tepkiyle karşılanan bu karar karşısında bazı aktiviteler düzenlendi.

CHP’ den kısıtlamaya tepki

Kararı “yasaklama” olarak nitelendiren CHP, partili belediye ve örgütlerine, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın pandemi koşullarına ilişkin önlemler alınarak “coşkuyla” kutlanması talimatı verdi.

CHP’li belediyeler ve teşkilatlar, Büyük Taarruz’un başladığı 26 Ağustos’un yıl dönümünden başlayarak, 30 Ağustos akşamı son bulacak etkinlikler planladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de (İBB), Büyük Zafer’in 98’nci yılı için salgın koşullarına göre planlanan etkinlikler gerçekleştireceğini duyurdu.

Kemerburgaz Kent Ormanı’nda çocuk etkinliği ve konserler düzenleyecek olan İBB, Maltepe Sahil Etkinlik Alanı’ndaki programında ise pandemi nedeniyle ücretiz bilet uygulamasına gidecek.

Sınırlı sayıdaki biletler, başvuru formunun bulunduğu portal üzerinden alınabilecek. Duyuruda, “Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman askerlerimiz ve Türk milletinin bağımsızlığa olan tutkusunun eseri olan büyük zafer, bayram coşkusuna yakışır şekilde fiziki mesafe kuralıyla kutlanacak” denildi.

Pek çok sanatçı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında etkinlik düzenleyecek. İBB tarafından internet sitesinde daveti ile birlikte katılınabilecek etkinlikler için online davetiye dağıtıldı.

Etkinliklere İlgi Çok Büyük

İBB internet sitesinde dağıtılan davetiyeler kısa süre içerisinde tükendi. Bin kişilik davetiye dağıtıldı. Ancak on binlerce insan davetiye alabilmek için adeta birbiriyle yarıştı. İstanbul içerisinde gerçekleştirilecek olan etkinlik detayları haber devamında yer almaktadır.

YeniKapı etkinlik Alanı Haluk LEVENT Konseri

İBB desteğiyle park et seyret kapsamında Haluk Levent Yenikapıda sevenleriyle buluşacak.

Kemerburgaz Kent Ormanı Etkinliklerin Diğer Adresi

Çocuklar için uçurtma şenliği, oyun atölyeleri ve mini ödüllü yarışmaların hazırlandığı programlarda; İBB Orkestralar Müdürlüğü de en sevilen repertuvarıyla müzikseverlerle buluşacak.

Özel Tiyatro Oyunu Maltepe’de

Zaferin Tanıkları-Ekmek ve Hürriyet” isimli gösterisi Eraslan Sağlam yönetmenliğinde Maltepe’de gösterimde olacak.

zafer bayramı

Zafer Bayramı Mesajları

Öte yandan Zafer Bayramı mesajları ve sözleri günün en çok arananları arasında yer aldığını görüyoruz.

İşte 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları;

* Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz (Mustafa Kemal ATATÜRK)

* Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum

* Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

* Büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve ülkemizin koruyucusu Ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü yürekten kutlarım.

* Dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Savaşı ile milletimiz; birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini adeta tüm dünyaya haykırmıştır.

* Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir

* Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

* Memleketimizi esir etmek istiyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

* Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

* Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun -başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

* Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir