Quora'da nasıl para kazanılır: Adım adım kılavuz - Türkiye Sağlık ve Önemli Bilgiler
Ekonomi

Quora’da nasıl para kazanılır: Adım adım kılavuz

Quora’da nasıl para kazanılır?

Quora’da para kazanmak için şu adımları izleyin:

1. Quora hesabınızı çalışır duruma getirin

Quora’da nasıl para kazanılacağını planlamaya başlamadan önce, platformda bir hesap oluşturmalı ve kendinizi oluşturmalısınız.

Bunu başarmak o kadar da zor değil. Google veya Facebook hesabınızla kayıt olabilirsiniz. E-posta adresinizi manuel olarak girerek de bir hesap oluşturabilirsiniz.

Benzersiz bir kullanıcı adı ve şifre alın. Bu yapıldıktan sonra, bir sonraki adıma geçmelisiniz.

2. Sorular sorun ve diğer Quora kullanıcılarını tanıyın

Quora hesabınızı oluşturduktan sonra yapılacak şey, platform üzerinde denemeler yapmaya başlamaktır. Platformu ve kullanıcılarını daha yakından tanımak için birkaç soru sorun.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır. Quora hesabınızın ana sayfasında, üzerinde “Soru Sor” yazan kırmızı bir buton göreceksiniz. Ayrıca, üst kısımdaki “Sorunuz veya bağlantınız nedir” yazan soru kutusunu bulup tıklayabilirsiniz. 

Bir sonraki sayfada, gönderinizi nasıl hazırlayacağınız konusunda yönlendirileceksiniz. Bir sorunun yazarı olarak, sorunuzun Herkese Açık, Anonim veya Sınırlı olarak etiketlenmesini isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Sorunuza bir bağlantı da ekleyebilirsiniz.

Soruyu tamamladıktan sonra ekranın alt kısmındaki mavi “Soru Ekle” düğmesine tıklayın. Tebrikler, ilk gönderinizi yaptınız.

3. Diğer Quora kullanıcıları tarafından sorulan soruları yanıtlayın

Quora’da her gün yaklaşık 4,000 ila 5,000’den fazla yeni soru var. İlgi alanlarınıza bağlı olarak bu soruların çoğu haber akışınızda yer alacaktır.

Herhangi bir soruyu yanıtlamadan önce kimlik bilgilerinizi düzenlemelisiniz. Bunu yapmak, okuyucuları o alanda akademik veya profesyonel olarak nitelikli olduğunuza ve bu soruyu yanıtlayabilecek kapasitede olduğunuza ikna edecektir. 

“Soruyu Yanıtla” bölümünün üstünde “Kimlik bilgisi ekle” alanını göreceksiniz. İstihdamınızı, Eğitiminizi, Yerinizi, Konunuzu ve Dilinizi belirtmelisiniz. Herkesin istediği kadar kimlik bilgisi eklemekte özgür olduğunu unutmayın.

Bu bittiğinde, soruyu cevaplayın. Quora uzmanları, en iyi deneyimi sunmak için cevapların 300 ila 1000 kelime arasında olmasını tavsiye ediyor.

Affiliate pazarlama ile Quora’da para kazanın

Bağlı bir pazarlamacıysanız, Quora’da para kazanabilirsiniz.

Bir soruyu her yanıtladığınızda, her zaman bir bağlantı ekleyebilirsiniz. İster bir işletme olun, ister bağlı bir pazarlamacı olun, kesinlikle belirli bir ürüne, hizmete, uygulamaya, web sitesine vb. bağlantılara sahip olacaksınız. 

Yanıtınız yeterince ilgi çekiciyse, bazı okuyucular bağlantıyı tıklar ve bağlantılardan alışveriş yapar. Bu durumda, iştirakleriniz aracılığıyla para kazanacaksınız. İşin sahibi sizseniz, size daha çok kazandırıyor.

Bir işletme olarak Quora’da para kazanın

Bir işletme sahibiyseniz, bir işletme profili oluşturarak Quora’da para kazanabilirsiniz. Anlamlı cevaplar vermeye devam ettikçe, okuyucular sizi o alanda bir uzman olarak görecek ve işletmeniz hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmek isteyeceklerdir.

Quora işletme profilinize başlamak için tek yapmanız gereken, ekranınızın sağ üst köşesindeki fotoğrafınıza tıklamak.

Quora işletme profilinizi doldurmak, bir LinkedIn profili oluşturmaktan farklı değildir.

4. Quora Spaces oluşturun ve keşfedin

Quora Spaces 2018’de başlatıldı, platformu kullanıcılar için daha ilgi çekici ve ilgi çekici hale getirmek için. Ayrıca Quora üzerinde bir alan oluşturarak belirli bir konuya odaklanabilirsiniz.

Ayrıca Quora’daki alanları keşfedebilir ve bunlara katılabilirsiniz. Bu şekilde, sektörünüzdeki ve ilgi alanlarınızdaki diğer insanlarla bağlantı kurabilirsiniz. 

Quora Spaces’a dahil olarak, Quora hesabınızı daha fazla takipçi ile büyütebilir ve cevaplayabileceğiniz daha fazla soru bulabilirsiniz.

Oradan, web sitenize daha fazla satış ortağı tıklaması ve trafik ziyareti gerçekleştirebilir ve yönlendirebilirsiniz.

Quora’da nasıl alan oluşturulur?

Platformun en sol köşesinde bir “Alanları Keşfet” düğmesi bulunur. Üzerine tıklayın ve ardından “+” işaretine tıklayın. “Alan Yarat” ve “Alanı Keşfet” butonlarını yan yana göreceksiniz.

“Alan Yarat”a tıklayın. Bir sonraki sayfada, Quora alanınıza bir ad ve kısa bir açıklama vermelisiniz. Alanınız yayına girdikten sonra harika içerikler oluşturmalı ve paylaşmalısınız. Ayrıca tartışmalara da ev sahipliği yapabilirsiniz.

5. Quora İş Ortağı Programına Davet Edin

The Quora İş Ortağı Programı Quora’nın platforma ve topluluğa büyük katkılarda bulunan ve olmakta olan kullanıcıları ödüllendirdiği bir yöntemdir.

Quora Partner programı, sorduğunuz sorular için size ödeme yaparak çalışır. Ödeme ayrıntılarınızı vermeniz istenecek ve sorularınızın görüntülenme sayısına göre ödeme yapılacaktır. 

Görüşünüz arttıkça daha çok para kazanacaksınız. Quora’nın bunu yapmasının nedeni, kullanıcıları soru göndermeye motive etmektir. Bu şekilde, Quora reklamverenlerinden daha fazla reklam, daha fazla tıklama ve özellikle daha fazla para gelebilir.

Ancak, olay şu. Quora Partner Programına başvuramazsınız. Yalnızca Quora’nın kendisi tarafından davet edilebilirsiniz. Benimsin, bu ancak Quora sorularınızı yeterince değerli bulduğunda olabilir.

Davetiye, Quora hesabınıza bağlı e-posta adresine gönderilecektir.

Quora İş Ortağı Programı aracılığıyla Quora’da para kazanın

Quora İş Ortağı Programından para kazanmanın tek bir ana yolu vardır. İlk etapta kurulmasının nedeni budur; soru sormak.

Ancak Quora’da ne tür bir soru sormalısınız? İşte bazı ipuçları.

  • Etkileşimi artırma şansı daha yüksek olan popüler konular
  • Viral olma şansı daha yüksek olan tartışmalı konular
  • Duygusal cevapları harekete geçirecek hayat soruları

not: Daha önce sorulmuş olan soruları asla tekrarlamayın. Kitlenizin ihtiyaç duymadığı içerikler oluşturmak bir yana, kendi kaynaklarınızı ve zamanınızı boşa harcamış olursunuz. Etkileşimi artıracak ve paranıza katkıda bulunacak yeni sorular sorun.

Sonuç

Quora, insanların internet üzerinden soru sorabilecekleri ve para kazanabilecekleri platformlardan biridir. Quora ile cebinizi zenginleştirirken bilginize de katkıda bulunacaksınız.

Quora henüz diğer sosyal medyalar gibi dolu olmasa da, hala biraz rekabet var. Sizin gibi diğer insanların platformda biraz para kazanmak istediğini unutmayın.

Ancak işinizde tutarlıysanız Quora Partner Programı’na davet edilecek ve kısa sürede para kazanacaksınız. Umarım bu parayı kazanırsın ve kendini Quora’da kurarsın. Zirvede görüşürüz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir